Szanowni Państwo! 

Rada Rodziców SP 385, bazując na Państwa uwagach dotyczących zamawiania koszulek w poprzednich latach, zdecydowała się na poszukiwanie korzystniejszego i bardziej ekonomicznego rozwiązania.
Z końcem poprzedniego roku szkolnego Rada wraz z Dyrekcją szkoły wspólnie zaaprobowały propozycję zmiany dotychczasowego producenta koszulek szkolnych.
Nasze dzieci są zobowiązane nosić jednolity strój szkolny w trakcie ważnych wydarzeń szkolnych a także na lekcjach w-f. O tym stanowi Regulaminu Szkoły. 
Informujemy i uspokajamy jednocześnie, że proces zmiany producenta został dopiero co rozpoczęty i zakładamy, że pełna wymiana nastąpi w kolejnym roku szkolnym.
Nie ma przymusu zakupu nowych koszulek w tegorocznym zamówieniu jeśli ktoś jest w posiadaniu dobrych koszulek zakupionych w zeszłym roku i dziecko z nich nie wyrosło. Prosimy tylko o wzięcie pod uwagę, że nasze dzieci rosną dynamicznie i w drugim semestrze obecna koszulka może być już za mała.
Co chcemy osiągnąć  ?
 
  • Skrócić realizację zamówień - W poprzednich latach odbiór koszulek zamawianych na początku roku przypadał na styczeń, luty w kolejnym półroczu !
  • Podnieść jakość materiału - Koszulki, zamawiane przez dotychczasowego dostawcę, po kilku praniach traciły fason a ich wygląd był mało estetyczny. 
  • Porównać ceny rynkowe i zestawić je z jakością produktów - Wraz z powszechnym wzrostem cen koszty zakupu koszulek były nieadekwatne do ich jakości.
  • Zmniejszyć ilość kolorów - Do tej pory kolorystyka szła w parze z numerem klasy czyli od klasy 1 do 8 obowiązywało 8 kolorów. Chcemy wprowadzić 4 kolory, co umożliwi przekazywanie koszulek młodszemu rodzeństwu i dodatkowo ograniczy zbędne wydatki.
  • Umożliwić nabywanie koszulek w trakcie roku szkolnego - Do tej pory zamówienia były realizowane tylko raz w roku co komplikowało sytuacje nowych dzieci, zmieniających szkołę w trakcie roku szkolnego. 
  • Ograniczyć coroczną wymianę koszulek - Brak możliwość przekazywania młodszemu rodzeństwu koszulek zmuszał rodziców do kupowania nowych koszulek w kolejnym roku szkolnym. Głównym ograniczeniem było po przywiązanie koloru do numeru klasy. 
  • Pro-Eko w praktyce - Mniejsza ilość koszulek wraz ze wzrostem ich jakość ograniczy wydatki rodziców co przełoży się również na podejście pro-ekologiczne w praktyce. 
Kolorystyka oraz jakość
 
Kolorystyka została dobrana odpowiednio do wieku dzieci. Braliśmy pod uwagę ich preferencje ale również bazowaliśmy na opinii  samych rodziców. Wybieraliśmy żywe i soczyste kolory, które w połączeniu ze sobą łączą się w atrakcyjną i miłą dla oka kompozycję. 
Dla uczniów klas sportowych zapewniamy możliwość domówienia odpowiednika koszulki bawełnianej w postaci koszulki szybkoschnącej (oddychającej) z logo szkoły i imieniem dziecka na plecach w takim samym kolorze jak koszulka bawełniana. 
Jakość koszulek jest znacznie wyższa od produktów zamawianych wcześniej a nowy producent posiada certyfikaty świadczące o poszanowaniu etyki pracy.  W  proponowanej ofercie deklarowana przez producenta gramatura bawełny jest mniej więcej na poziomie 190g/m2 co stanowi o wysokim poziomie produktu .
 
Kolory koszulek są przypisywane w czterech kolorach wg przedziałów klasowych: 
Klasy 0 żółty  
Klasy 1-3 kolor czerwony 
Klasy 4-6 niebieski 
Klasy 7-8 czarny  

Przydatne adresy:

Szkoła Podstawowa 385

RADA RODZICÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ nr 385
 IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W WARSZAWIE

Koszulki Szkolne

REGULAMIN RR

Ceny oraz zamówienia 
 
Producent nowych koszulek to znana od lata firma Malfini (wcześniej Adler), rekomendowana przez firmę reklamową oraz kilku członków Rady.
 
Koszt koszulki bawełnianej w 100% to 22,50 PLN. 
Koszt koszulki sportowej - oddychającej - szybkoschnącej, ze personalizowanym nadrukiem imienia na plecach to 38,50 PLN. 
 
Propozycja dla klas sportowych - zamówienie  nie obliguje rodzica do zakupu ! : 
- 1 koszulka bawełniana (na wydarzenia szkolne).
- 1-2 koszulki oddychające z imieniem dziecka na zawody i w-f.
Zamówienia koszulek są zbierane przez ankietę Google. Poniżej znajdziecie Państwo link do poszczególnych ankiet.
Termin tegorocznych zamówień niestety jest ograniczony

ANKIETA DLA KLAS   0

ANKIETA DLA KLAS  1 - 3

ANKIETA DLA KLAS  4 - 6

ANKIETA DLA KLAS  7 - 8

ANKIETA DO KOSZULEK SZYBKOSCHNĄCYCH

ANKIETA DLA KLAS SPORTOWYCH  4A - 5C