Aktualności

 

Zajęcia z I pomocy przedmedycznej w “zerówkach”

W dniu 11 grudnia 2018 roku w naszej Szkole, w klasach 0A i 0B, przy współpracy z Radą Rodziców, odbyło się spotkanie z p. Michałem Guzik - ratownikiem wodnym z kwalifikacjami I pomocy przedmedycznej.

Ratownik łatwo nawiązał kontakt z dziećmi. Omówił z nimi najczęściej zdarzające się wypadki w domu, czy na terenie szkoły. Informował dzieci, jak należy zachować się, jaka powinna być reakcja w danej sytuacji. Podczas kolejnego spotkania, które odbędzie się jeszcze w tym roku, dzieci będą miały ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem fantomu.  

 

 

 

Informacja o prowadzącym:

Pan Michał Guzik pierwszą pomocą zajmuje się profilaktycznie. Głównie specjalizuje się w pracy z małymi dziećmi w wieku: przedszkolnym i szkolnym. Szkoli również starsze dzieci i młodzież. Działalność szkoleniową prowadzi od 2005 roku. Dodatkowo posiada wiele uprawnień (z różnych dyscyplin sportowych), popiera zdrowy styl życia. Od wielu lat organizuje rekreacyjne i sportowe wyjazdy dla dzieci i młodzieży.

Jego zdaniem bardzo ważne jest przypominanie dzieciom podstawowych zasad zachowywania się, a przede wszystkim adekwatnej do wieku reakcji w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia (w domu, na terenie szkoły lub poza szkołą). Poza tym praca z dziećmi i edukacja ich jest jego pasją.

Istnieje możliwość przeprowadzenia podobnych zajęć w przyszłym roku kalendarzowym dla klas 1-3.

Konkurs BUDŻET UCZNIOWSKI

 

INFORMACJE I ZAŁĄCZNIKI DO POBRANIA

Regulamin konkursu BUDŻET UCZNIOWSKI finansowanego przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 385 im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie

 

Harmonogram BUDŻETU UCZNIOWSKIEGO

 

Formularz zgłaszania projektu w ramach BUDŻETU UCZNOIWSKIEGO

PROJEKTY ZGŁOSZONE DO KONKURSU

2 - Festiwal smaku

1 - Aktywne przerwy z planszówkami

3 - Święto klas 4-7

4 - Ogródek warzywno - owocowy

5 - Strefa relaksu

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave    Ilustracje: unsplash.com i freepik.com     Projekt i wykonanie: grafitarium.pl

Przydatne adresy:

Szkoła Podstawowa 385